Diskuter i RBK Forum
RBK.no nyhetsbrev
Siste nyheter
- 06.02 Nærmer seg A-kontrakt
- 06.02 Kjernen har trua
- 06.02 Hele Norges RBK
- 05.02 Fotballspiller og skoleelev
- 05.02 Bli en bedre keeper
- 04.02 - Har oss selv å takke
- 04.02 Ute av Copa del Sol
- 04.02 Slik går vi til finalen
- 04.02 Rade og John på topp
- 04.02 - Større bevegelse og variasjon
Siste talentnyheter
- 05.02 Bli en bedre keeper
- 29.01 - Godt fornøyd
- 28.01 - Fin anledning for oss
MARBELLA: Åsen og Bakenga berget uavgjort mot Elfsborg, og har ingen planer om å tape jumbofinalen torsdag.
SCORET IKKE: Moldskred puttet de to første, men fant ikke veien til mål mot Elfsborg i den tredje puljespillkampen
SCORET IKKE: Prica kjempet tappert, men mål ble det ikke i løpet av 45 minutter på banen
SCORET: Gjermund Åsen la inn, Mushaga Bakenga satte ballen i mål.
Relaterte artikler
Se intervju med gutta i videovinduet over
RBK venter fremdelses på sin første seier i 2010, og må ta til takke med jumbofinale mot Molde i Copa del Sol her på Marbella. Opptur ble det likevel mot Elfsborg tirsdag kveld, da 18-åringen Gjermund Åsen og 17-åringen Mushaga Bakenga toppet innhoppet med sitt vakre 1-1 mål.
- Jeg ser han tidlig. Hadde prøvd to innlegg før, som gikk bak mål, men alle gode ting er jo tre. Jeg så Mush md afroen kom der foran, så sneiet den og den gikk i kassa. Deilig, sier tilrettelegger Gjermund Åsen til RBK.no
- Jeg har jo sett innleggene hans på trening og leste det tidlig, sier målscorer Mushaga Bakenga til RBK.no
Se målet:
RBKTV sammendrag og RBK.no referat
- Vi er fornøyd med å komme inn å få til et mål sammen, men vi har jo lyst til å vinne kamper også, fortsetter Åsen.
Åsen og Bakenga er begge i RBKs nyetablerte Toppgruppe, og trener jevnlig med A-laget. Ung alder til tross, den ekte RBK-følelsen er der, og det betyr at alt mobiliseres foran møtet med Molde torsdag.
- Vi må ta det mot Molde, alt annet er uakseptabelt, slår Bakenga fast.
Hamrén: - Savnet vinnervilje
Se også: RBKTV portrett Gjermund og Kjella


