Diskuter i RBK Forum
RBK.no nyhetsbrev
Siste nyheter
- 06.02 Nærmer seg A-kontrakt
- 06.02 Kjernen har trua
- 06.02 Hele Norges RBK
- 05.02 Fotballspiller og skoleelev
- 05.02 Bli en bedre keeper
- 04.02 - Har oss selv å takke
- 04.02 Ute av Copa del Sol
- 04.02 Slik går vi til finalen
- 04.02 Rade og John på topp
- 04.02 - Større bevegelse og variasjon
Siste talentnyheter
- 05.02 Bli en bedre keeper
- 29.01 - Godt fornøyd
- 28.01 - Fin anledning for oss
Rosenborg røk på et stortap mot Internationale i den siste gruppespillkampen og må spille plasseringskamp mot Start.
Relaterte artikler
Etter fire poeng på de to første kampene burde Rosenborg vinne den siste gruppespillkampen mot Internationale for å være sikret avansement, men slik skulle det ikke gå.
Etter at det nigerianske motstanderlaget hadde variert veldig i de to første kampene var det usikkert hvor gode de egentlig var, men da kampen mot RBK var i gang viste det seg at de hadde mye kvalitet i laget.
Etter 11 minutter gikk Internationale opp i ledelsen på en kontring, men Mads Larsen utlignet fra krittmerket en knapp halvtime senere etter at Riksvold ble stoppet ulovlig i feltet. Internationale fikk likevel gå til pause med ledelse da de scoret på en cornerretur to minutter senere.
Rosenborg fikk til et litt bedre spill i andre omgang, selv om resultattavla skulle si det motsatte. To ganger kom det mål i mot etter at motstanderen fikk slått inn fra høyre og RBK ikke fikk tatt ut motspillere i 16-meteren. Det tredje kom ved et gjennombrudd på høyresiden. Dermed tapte Rosenborg 1-5 i den siste gruppespillkampen.
- Vi henger nok ikke med på noen fronter egentlig, sier en skuffet Ståle Stensaas etter kampen.
- Internationale var bedre enn vi trodde og det var fortjent at de vant med klar margin. Det er mange som har gjort en bra jobb hos oss, men vi mangler blant annet en del på samhandling. Det er en del som ikke har spilt så mye sammen, uten at vi ene og alene skal skylde på det. Det blir under pari av oss i dag, og vi må hjem og øve.
Nå venter IK Start i plasseringskampen i B-sluttspillet torsdag klokken 14.00.
- Vi ønsker å avslutte turneringen med en positiv opplevelsen som vi kan ta med oss inn i ferien, og da må vi brette opp ermene i mårra, avslutter treneren.
Les mer om JuniorEliteturneringa på turneringens nettsider.
Gruppespillet:
Kamp 1: Rosenborg - Odd Grenland 2-2
Kamp 2: Rosenborg - Molde 2-1
Kamp 3: Internationale - Rosenborg 5-1
Kampfakta:
Internationale - Rosenborg 5-1
JET 2010, kamp 3
Ottestadbana
Mål:
1-0 11'
1-1 Mads Larsen 37'
2-1 39'
3-1 54'
4-1 58'
5-1 79'
Rosenborg (4-2-3-1):
Even Barli
Sandor Suphellen - Emil Røkke - Ivar Skjerve - Markus Hermo
Lars Arne Togstad (Blakstad 56') - Lars Martin Husby (Løkås 41')
Mads Larsen (Løkås 62') - Marius Stålby (Bjørnholm 41') - Kim Ove Riksvold
Emil Lynum


