Diskuter i RBK Forum
RBK.no nyhetsbrev
Siste nyheter
- 06.02 Nærmer seg A-kontrakt
- 06.02 Kjernen har trua
- 06.02 Hele Norges RBK
- 05.02 Fotballspiller og skoleelev
- 05.02 Bli en bedre keeper
- 04.02 - Har oss selv å takke
- 04.02 Ute av Copa del Sol
- 04.02 Slik går vi til finalen
- 04.02 Rade og John på topp
- 04.02 - Større bevegelse og variasjon
Siste talentnyheter
- 05.02 Bli en bedre keeper
- 29.01 - Godt fornøyd
- 28.01 - Fin anledning for oss
Rosenborgs juniorlag skulle møte europeiske topplag i Torinoturneringen i august, men nå er arrangementet avlyst.
BEKLAGELIG: Utviklingsleder Tore Grønning synes det på sportlig grunnlag er svært beklagelig at RBK-juniorene får mindre internasjonal motstand enn ambisjonene for 2010 tilsa.
I slutten av august skulle Rosenborgs juniorlag delta i en turnering i Torino hvor man blant motstanderne fant lag som Inter, AC Milan, Juventus, Shakhtar Donetsk og Atletico Madrid, som alle har A-lag ranket blant de 30 beste i Europa.
Men denne uken ble RBK orientert om at turneringen nå er avlyst, blant annet grunnet økonomiske problemer.
- I sportslig betraktning er det veldig beklagelig. Det hadde vært en flott internasjonal arena for våre juniorer, men nå blir det sannsynligvis for kort tid til å finne en reserveløsning, sier utviklingsleder i RBK, Tore Grønning til RBK.no.
Rosenborg deltok i en noe mindre turnering på Sardinia i april hvor RBK ble nest best i B-sluttspillet og Bakenga beste spiller, men nå får ikke RBK fullstendig oppnådd årets ambisjon i forhold til internasjonal matching for juniorlaget.
- Vi hadde en ambisjon om å spille to toppturneringer i Europa i år, men vi må konstatere at to har blitt til én. Den som ble avlyst var også den største, blant annet med kamper på 90 minutter.
En annen grunn til avlysningen var at to ikke-navngitte lag måtte melde avbud grunnet høye reisekostnader.
- Det viser at de økonomiske realitetene i fotballen også når spillerutviklingsarbeidet, sier Grønning.


