Storseier mot mesteren

Strindheim har vært det desidert beste laget i den trønderske juniorserien de siste sesongene, men igjen fikk de problemer mot et ungt RBK-lag.

MÅLFARLIG: Jonas Næss Nilsen viste at han vet hvor målet står.

I juniorserien, hvor man spiller to sesonger per år (høst- og vårsesong) har Strindheim vært overlegne de siste sesongene. I løpet av våren 2009 og høsten 2010 hadde laget bare tapt to kamper, men nok en gang fikk de trøbbel mot Rosenborg.

Jonas Næss Nilsen fikk sjansen fra start og svarte med å score RBKs to første mål, etter 21 og 38 minutter, og begge kom på situasjoner hvor RBK fikk retur og Næss Nilsen sto smart plassert og banket ballen kaldt i mål.

Ett minutt etter Nilsens siste mål kom kampens perle da midtstopper Henrik Ingstad fikk drømmetreff fra 24 meter og limte ballen i krysset. 3-0 til pause.

- Vi gjør en bra førsteomgang og scorer på alt vi produserer. De fikk én sjanse mot våre tre, så det var en relativt jevnspilt førsteomgang, sier trener Torbjørn Lie til RBK.no.

Spillet i andre omgang ble nok litt preget av stillingen, men det fjerde målet skulle til slutt komme. Martin Strøm ble spilt alene to minutter før slutt og kunne kontrollert sette inn 4-0.

- Det var ingen 4-0-kamp, men likevel en kjempekamp av oss hvor spillerne gjennomfører det vi har blitt enige om på en veldig bra måte. Det er også litt artig at vi ikke har tapt for Strindheim i år. Vi har også møtt dem til seriekamp i vår og en treningskamp i sommer uten å tape, sier treneren.

- Vi merket at spillerne har vokst fra i fjor. De er fysisk sterkere og tryggere i valgene de gjør. Det er jo fortsatt en del feilvalg, men det blir stadig færre. At vi har spilt to mindre gode kamper og så vinner 4-0 mot Strindheim viser at det svinger mye når de er i den alderen, men det er artig når de spiller som i dag. De viser at de har mye inne.

Lie understreker at dette først og fremst var en lagseier, men ønsker å dra frem Roholla Iqbalzadeh som en av de som viste seg litt ekstra frem.
- Roholla var veldig solid som oppspillspunkt, men hele laget var i grunn solid i dag, sier treneren.

FLERE TALENTNYHETER: RBK.NOs TALENTSIDER

Kampfakta:
Strindheim G19 - Rosenborg G19 (0-3) 0-4
G19 1. divisjon, kampdag 3
Strindheim kunstgress

Mål:
0-1 Jonas Næss Nilsen 21'
0-2 Jonas Næss Nilsen 38'
0-3 Henrik Ingstad 39'
0-4 Martin Strøm 88'

Rosenborg (4-4-2):
Alexander Hovdevik (Håkon Næss* 84')
Kofi Osei-Tutu - Henrik Ingstad (Staven 74') - Ola Bergem - Samuel Suphellen
Serge Gamwanya (Schjetne 46') - Daniel Kvande - Alexander Sørloth (Hartmann 58') - Jonas Næss Nilsen (Andersen 64')
Roholla Iqbalzadeh (Strøm 74') - Kenneth Indergård (Srikaran 46')

*Håkon Næss fikk sin debut i RBK-drakta. Han kom til RBK fra Orkla gjennom fotballskolen da Brage Haug pådro seg et brudd. I følge Lie hadde Næss en bra debut hvor han gjorde en bra redning på et skudd og ellers var trygg i pressede situasjoner.

Tippeligatabellen

  k s u t p
1 Aalesund 0 0 0 0 0
2 Brann 0 0 0 0 0
3 Fredrikstad 0 0 0 0 0
4 Haugesund 0 0 0 0 0
5 Hønefoss 0 0 0 0 0
6 Lillestrøm 0 0 0 0 0
7 Molde 0 0 0 0 0
8 Odd Grenland 0 0 0 0 0
9 Rosenborg 0 0 0 0 0
10 Sandnes Ulf 0 0 0 0 0
11 Sogndal 0 0 0 0 0
12 Stabæk 0 0 0 0 0
13 Strømsgodset 0 0 0 0 0
14 Tromsø 0 0 0 0 0
15 Viking 0 0 0 0 0
16 Vålerenga 0 0 0 0 0