Michael Kleppe Jamtfall
Profil
- Født: 24.03.1987
- Høyde: 183
- Vekt: 75
- Nasjonalitet: Norge
- Posisjon: Spiss
- RBK-debut: 10. mai 2005
- Kontrakt til: 31.12.2010
- Tidl. klubber:
Astor, National
Keepere
- 1Daniel Örlund
- 26Erik Mellevold Bråthen
Forsvar
- 2Mikael Lustig
- 3Mikael Dorsin
- 11Vadim Demidov
- 13Kris Stadsgaard
- 16Simen Wangberg
- 18Alejandro Lago
Midtbane
- 4Anthony Annan
- 6Roar Strand
- 8Fredrik Winsnes
- 15Per Ciljan Skjelbred
- 19Markus Henriksen
- 20Abdou Razack Traoré
- 23Gjermund Åsen
Angrep
- 7Trond Olsen
- 10Morten Moldskred
- 14Steffen Iversen
- 21Mushaga Bakenga
- 30Rade Prica
Siste nyheter
- 31.07 Tror på ketchupeffekt
- 31.07 Dette er Haugesund
- 31.07 - Årets største kamp
- 30.07 Matprat med Micke
- 30.07 Steffen på topp igjen
- 30.07 - Dæm reist sæ aill sammen
- 30.07 Leies ut til Kongsvinger
- 29.07 Jakter første Lerkendal-mål
- 29.07 - Må matches i form
- 29.07 - Stolt av gutta
Michael Jamtfall startet å spille fotball i National, før han gikk til Astor. Rosenborg hentet guttespilleren Jamtfall da han var 15 år. Han spilte godt på venstrekanten for juniorlaget, og var hospitant på A-laget i 2005. Han fikk sin første kamp for A-laget mot Orkla i NM. I sitt siste år som junior, ble han norgesmester da Rosenborg Junior vant 4-0 over Lyn Junior i finalen, ett av målene signert nettopp Jamtfall.
Etter 2005-sesongen ble Jamtfall tatt opp som fast medlem av Rosenborgs A-lag. Det ble mye skader og benk for Jamtfall i starten, men utpå sommeren viste han glimt av det som bor i han. 23. september fikk han tre minutter i bortekampen mot IK Start, og takket for tilliten ved å være nest sist på ballen da Yssouf Kone scoret på overtid.
Ei uke senere møttes Rosenborg og Lillestrøm på Lerkendal. I Knut Tørums første kamp som sjef i Høgmos fravær fikk 19 år gamle Jamtfall nesten en halvtime på banen. Tre minutter etter at han entret banen, sendte Lars Hirschfeld av gårde et langt utspark. Jamtfall brukte sin enorme fart, rykket fra forsvaret, rundet keeperen og satte ballen i mål. Jamtfalls første Tippeliga-mål var scoret.
I 2007 fikk Jamtfall en korsbåndsskade i en andrelagskamp, og mistet store deler av sesongen. Også oppkjøringen til 2008 ble berørt av ungguttens skadeproblemer. Men Jamtfall var tålmodig i arbeidet med å komme seg tilbake, og fikk sitt comeback mot Valencia i UEFA-cupen. Jamtfall avsluttet året med å signere en ny ettårskontrakt med Rosenborg.
I løpet av forsesongen 2009 spilte Jamtfall flere treningskamper, men en ny kneskade førte til operasjon nok en gang i februar. Denne gangen er det heldigvis forventet kortere rekonvalesens, og han er sannsynligvis tilbake i full trening i løpet av april. Jamtfall var leid ut til Ranheim IL høsten 2009.
I januar 2010 forlenget RBK kontrakten med spilleren med ett år, og Jamtfall leies umiddelbart ut til Ranheim.
Få bilde av Michael Jamtfall på mobilen din!
Send SMS: RBK23 til 2229 (ikke mellomrom mellom RBK og draktnr.)
Pris: kr. 15 pr. bilde.


