Vi søker utviklingsleder i SalMar Akademiet for jenter

Det er en ledig 100 % stilling som utviklingsleder i SalMar Akademiet for jenter.

Rosenborg Ballklub ble etablert i 1917 og er Norges mestvinnende fotballklubb. Klubben har høye ambisjoner, og både stolt fortid og stor fremtid. Våre verdier er: åpenhet, samfunnsengasjement, folkelighet, humør og engasjement, godfoten.

Fra 1. januar 2023 har Rosenborg A-lag i Toppserien i tillegg til Eliteserien, og en ny æra i klubben starter. Med topplag for både herrer og kvinner skal vi skape enda flere store fotballopplevelser i Trondheim. 

Kvinnefotballen er i sterk vekst, både med tanke på interesse fra supportere og næringsliv. Som utviklingsleder får du en sentral rolle i utviklingen av klubbens jenteakademi. Du blir leder for et team som har det sportslige ansvaret for klubbens talentutvikling på jentesiden, der den overordnede målsettingen er å utvikle spillere som kan ta steget opp på klubben sitt A-lag for kvinner. Vi søker kandidater som har en solid sportslig bakgrunn, gjerne med god kunnskap om jente-/kvinnefotball. Som leder bør du i tillegg være en god personalleder og etterleve klubbens kjerneverdier på en god måte.

For å kunne lykkes i rollen utviklingsleder i RBK må du være faglig sterk og ha en energisk gjennomføringskraft.

Det forventes at du er hardtarbeidende, motiverende og tydelig som leder.
 

Personlige egenskaper

  • Du må kunne vise til gode resultater som sportslig ansvarlig for lag eller klubb, gjerne på jente-/kvinnesiden.
  • Du er en god relasjonsbygger og er flink til å se det beste i folk og har evnen til å spille på den enkeltes kvaliteter til det beste for fellesskapet.
  • Du er handlekraftig og initiativrik, og evner å iverksette vedtatte planer.
  • Du har god fotballfaglig kompetanse, gjerne UEFA A-lisens eller UEFA Pro-lisens, men minimum UEFA B-lisens.
  • Kreativ og motivert for å prøve nye strategier og fremgangsmåter.
  • Du identifiserer deg med Rosenborgs verdier, merkevare og samfunnsansvar.

Kontorsted er Koteng Arena, A-lagets hjemmebane på Lade i Trondheim. 

Nærmere opplysninger kan fås ved henvendelse til Leder Sport, Roar Vikvang tlf.  920 15 933 eller på e-post: [email protected]

Søknad og cv sendes til [email protected]

Søknadsfrist: 22. mai 2023.

Annonse fra Eliteserien: