
Senket Molde med to straffespark
Rosenborgs G18-lag vant en tett og jevn batalje mot Molde i Abrahallen.
Rosenborg vant sin andre kamp av tre mulig i den nasjonale G19-serien da Molde ble beseieret 2-1 i Abrahallen.
- Det var en tett og jevn kamp som jeg synes vi vant fortjent. Selv om også Molde hadde sine sjanser. Jeg er veldig fornøyd med gutta i dag og gleden i gardroben viste at det var litt ekstra å slå Molde, forteller G18-trener Gerhard Wermink til RBK.no.
Det var imidlertid Molde som startet kampen best og tok ledelsen allerede etter tre minutter. Rosenborg taklet ikke bortelagets høye press, men etter scoringen jevnet oppgjøret seg stadig mer ut.
- Gutta sluttet aldri å tro på at de kunne snu kampen og jeg er imponert over viljen i laget, sier Wermink.
I løpet av fem minutter felte Molde Robin Skrogstad to ganger innenfor 16-meteren. Og begge gangene var Håkon Gangstad nådeløs fra 11-metersmerket.
- Dette var en god aldersbestemt fotballkamp, og det er slike kamper gutta blir bedre av. Hvis jeg skal dele ut litt ekstra ros til en spiller, så må det bli til Jesper Iversen. Han spilte en veldig god kamp, og var katalysatoren i laget når vi trengte det som mest, avslutter Wermink.
Kampfakta:
Rosenborg - Molde (0-1) 2-1
Nasjonal G19 CL pulje A, Abrahallen
29. mars 2019 kl. 16.30
Mål
0-1 3min.
1-1 Håkon Gangstad
2-1 Håkon Gangstad
Rosenborg (4-3-3)
Marcus Mo
Hannes Bordal
Jesper Talmo Tromsdal
Jesper Stenhaug Iversen
Håkon Gangstad
Sindre Lundh
Stian Ofstad
Ola Arntsen
Brede Frøysa
Kristoffer Halvorsen
Robin Bjørkås Skrogstad