
– Vi er en revansjesugen gjeng
Markus Henriksen mener hjemmestatistikken mot Viking gir Rosenborg en trygghet, men cupkampen i vinter gjør at et såret RBK-lag jakter revansje når lagene møtes i serieåpningen.
Rosenborg skapte fint lite i årets første tellende kamp da Viking var best i en tett affære i Stavanger. Med 0-2 i bagasjen og en svak prestasjon med tilhørende kritikk, ønsker kaptein Markus Henriksen at det skal vises at det er et revansjesugent Rosenborg som jakter sin åttende strake hjemmeseier mot Viking.
– Forventningene mine mot Viking er at vi er en revansjesugen gjeng. Vi spilte en veldig dårlig andreomgang mot dem i cupen og vi bruker å ha god kontroll på dem på Lerkendal. Det blir forhåpentligvis en helt annen kamp, der vi har en intensitet og et engasjement som ikke ligner grisen rett og slett, sier Henriksen og fortsetter:
– Jeg vil se at vi er virkelig klar til å gå ut og vinne den fotballkampen. Forhåpentligvis klarer vi å skru på litt sjarm i angrepsspillet vårt, som vi har småslitt med i oppkjøringen. Forhåpentligvis kommer det mye folk og et spillesugent Rosenborg som kjører over Viking, sier RBK-kapteinen.
Selv scoret han 1-0-målet da Rosenborg vant 5-0 mot Viking i første hjemmekamp i 2020 og RBK står med pene 17 mål i de fire siste hjemmeseirene mot siddisene.
Se og hør flere betrakninger fra RBK-kapteinen foran serieåpningen på Lerkendal:
Rosenborg - Viking spilles mandag 10. april klokken 14.30. Billetter finner du her.