Ceïde signert på permanent avtale

Rosenborg har utløst kjøpsopsjonen i utlånsavtalen til Emil Konradsen Ceïde.

Annonse:

Emil Konradsen Ceïde har vært på utlån fra italienske Sassuolo siden august i fjor, en avtale som strakk seg ut denne måneden og inneholdt en kjøpsopsjon som Rosenborg og Ceïde ønsket å benytte seg av for å gjøre oppholdet permanent. Opsjonen er nå blitt innfridd og angrepsspilleren har skrevet under på en kontrakt ut 2029-sesongen.

– Det var ikke spørsmål egentlig om hva jeg ville. Jeg hadde alltid lyst til å være igjen her og nå har vi fått det til. Jeg er veldig godt fornøyd med det, sier Ceïde.

Se hele signeringsintervjuet med Emil Konradsen Ceïde på Rosenborgs YouTube-kanal eller i videovinduet nederst i saken.

Trigges av Rosenborgs utvikling

23-åringen kom sammen med tvillingbror Mikkel til Rosenborg i 2017 og ble en del av SalMar Akademiet, før Emil tok seg opp på A-laget og debuterte allerede i 2018. Etter 83 offisielle kamper for Rosenborg, ble han solgt til den italienske Serie A-klubben Sassuolo vinteren 2022.

Sommeren i fjor vendte han tilbake til Lerkendal på en utlånsavtale, til et Rosenborg-lag som også inneholdt Mikkel Konradsen Ceïde med fast plass i midtforsvaret. Sammen spilte de på et lag som viste god utvikling gjennom 2024-høsten og har åpnet solid også i 2025.

Det er én av faktorene til at Ceïde har signert videre med klubben.

– Først og fremst er jeg veldig glad i klubben. Jeg føler meg som hjemme og så har vi noe stort på gang. Vi har gode trenere og et veldig bra lag, som har kommet godt i gang i år. Det er noe som trigger meg veldig, det å kunne få til noe i Rosenborg, sier Ceïde.

Emil Konradsen Ceïde har signert en kontrakt som strekker seg ut 2029-sesongen.
Emil Konradsen Ceïde har signert en kontrakt som strekker seg ut 2029-sesongen.

– Viktig spiller for Rosenborg

Rosenborgs sportslige leder, Micke Dorsin, er glad for å avklart fremtiden til Emil Konradsen Ceïde i Rosenborg, etter at sistnevnte har vært i klubben det siste drøye året på lån.

– Prosessen som leder oss til i dag, startet vel for et år siden da vi lånte Emil, da vi hadde den opsjonen. Siden har Emil vært veldig bra for oss. Det er en stor investering for klubben, men vi mener den er absolutt verdt det. Han er allerede her og er en spiller som er på banen i hver kamp og har levert på et relativt solid høyt nivå. Han har vært en ekstremt viktig spiller for oss, både på høsten i fjor og så langt denne sesongen, sier Dorsin.

Se hele intervjuet med Rosenborgs sportslige leder på vår YouTube-kanal.

Ser lyst på fremtiden

Den siste måneden har Ceïde og Rosenborg måtte tåle spørsmål fra omgivelsene om 23-åringens fremtiden. Med kun ti dager igjen av utlånsavtalen er Ceïde glad for å kunne feie alle spekulasjoner til side og konsentrere seg utelukkende om det som skjer i trening og kamp.

– Jeg bare gleder meg, rett og slett. Til å legge bort alle rykter og spekulasjoner om fremtiden min og alle tankene rundt det. Jeg gleder meg til å fortsette på det vi har startet med å fortsette å vinne kamper og prestere for Rosenborg, sier Ceïde.

Ceïde står med 22 kamper for Rosenborg etter hjemkomsten og 105 kamper totalt for klubben. Den neste kan komme mot Kristiansund allerede søndag, før det spilles to spennende kamper på Lerkendal i neste uke. Sarpsborg 08 (kvartfinale i NM) og Viking (toppoppgjør i Eliteserien) står for tur henholdsvis 25. og 28. juni.

Annonse fra Eliteserien: