Holmen inn i A-stallen

Isak Jønvik Holmen har skrevet ny kontrakt med Rosenborg og er formelt blitt en del av A-stallen.

Annonse:

18-åringen har skrevet under på en treårsavtale som binder ham til Rosenborg ut 2028-sesongen.

- Det føles føles veldig bra. Jeg er veldig ydmyk over sjansen jeg har fått nå. Dette er noe jeg har jobbet hardt for å få til, så det er absolutt en milepæl som jeg har oppnådd nå, sier Holmen.

Her skriver Isak Holmen under på treårskontrakten med Rosenborg.
Her skriver Isak Holmen under på treårskontrakten med Rosenborg.

Tidenes nest yngste debutant

Midtbanespilleren kom til Rosenborg og SalMar Akademiet fra Steinkjer for fire år siden. Allerede året etter fikk han sin Rosenborg-debut som 15-åring og ble med det tidenes nest yngste debutant på herresiden et drøyt halvår etter Sverre Nypan satt rekorden. 

- Jeg har hatt fire gode år til nå. Jeg har hatt god utvikling og fikk debuten min da jeg var 15. Jeg husker jeg var var litt nervøs den kampen der. Fordi en en stor ting, en stor ting som settes veldig pris på. Jeg husker jeg bare tenkte at nå skal jeg bare gjøre alt jeg kan for å klare å prestere, sier Holmen.

Han har hospitert med A-laget i store perioder siden debuten i 2023 og hatt kamphverdagen primært på Rosenborg 2 i 3. divisjon, samtidig som han har vært innom samtlige landslag fra G15 og opp til dagens G18. Når han nå skriver ny kontrakt, tas han formelt opp i A-stallen til Rosenborg.

- Jeg er veldig gira på å klare å bli god nok til å få spille for Rosenborg og få være med på den reisen jeg tror Rosenborg kommer til å ha. Jeg har troen på det laget kommer til å levere framover og har en ambisjon å klare å prestere de neste årene, sier Holmen.

Teknisk leder, Per Jarle Dalum med Isak Holmen etter signeringen.
Teknisk leder, Per Jarle Dalum med Isak Holmen etter signeringen.

- En spiller vi har tro på

Isak Holmen er den femte i rekken som har kommet fra SalMar Akademiet og opp på A-laget denne sesongen.

- Isak er en spiller som har vært blant de fremste spillerne på vårt akademi siden han kom fra Steinkjer. Vi har tro på at Isak skal fortsette den gode utviklingen når han nå flyttes permanent opp til A-stallen vår, sier teknisk leder, Per Jarle Dalum.

Annonse fra Eliteserien: