Røsten solgt til KFUM Oslo
Rosenborg og KFUM Oslo er enige om en overgang for Håkon Røsten. A-lag menn
Midtstopperen har gått gradene gjennom SalMar Akademiet opp til Rosenborgs A-lag og fikk sin eliteseriedebut allerede som 17-åring. Oppdalingen kom til Rosenborg fra barndomsklubben Oppdal IL som 15-åring i desember 2020 og allerede et drøyt år senere var han å finne på sin første treningsleir med A-laget til Gran Canaria i januar 2022.
Samme sesong spilte han fem kamper som tenåring for Rosenborg. Inkludert Rosenborg-debuten i cupen mot Verdal og tre seriekamper mot Viking, Haugesund og Lillestrøm.
I 2023 spilte Røsten seg til fast plass på laget på høstsesongen under Svein Maalens ledelse og spilte 19 av sine totalt 33 Rosenborg-kamper den sesongen. I 2024 og 2025 ble han utlånt til Ranheim i OBOS-ligaen før han kom tilbake til Lerkendal foran 2026-sesongen.
Denne sesongen har Håkon Røsten vært på banen i åtte kamper for Rosenborg, den siste mot nettopp KFUM Oslo 25. mai. Nå selges han til samme klubb og kan med det få et gjensyn med Lerkendal som motstander i siste serierunde 13. desember. Oppdalingen endte på 33 kamper og to scoringer for Rosenborg.
Takk for innsatsen og lykke til, Håkon.