Tor Kleveland 80 år

Æresmedlem Tor Kleveland fylt søndag 16. desember 80 år. Rosenborg gratulerer.

Annonse:

Æresmedlem Tor Kleveland fylte 80 år søndag 16. desember.

Rosenborg Ballklub gratulerer! 

Kleveland ble cupmester i 1964 og seriemester i 1967. Han var toppscorer i tre sesonger på 60-tallet og har landskamper, landsdelskamper og bykamper. Han er tildelt Fotballkretsens diplom for sin innsats som aktiv og han innehar klubbens fotballmedalje og fortjenstmedalje.

Tor ble historisk da han i 1965 scoret Rosenborgs to første europacupmål noensinne. Han trente også klubbens juniorlag til NM-finale i 1972. Etter endt sportslig karriere, har han utmerket seg som en fremragende administrator. I tillegg til å være serie- og cupmester, har han innehatt samtlige administrative tillitsverv i klubben, en kombinasjon han er alene om. Han har vært formann i to perioder og styremedlem i fire perioder. Han har i flere perioder ledet valgkomiteen og i 17 sesonger var han speaker under Rosenborg-kampene.

Han er mangeårig leder av Members Lounge-komiteen, og var prosjektleder og redaktør for klubbens historiebok. Han har også vært mangeårig redaktør av medlemsbladet.

Annonse fra Eliteserien: