Wermink ny G16-trener

Nederlandske Gerhard Wermink har fått jobben som ny hovedtrener for Rosenborgs G16-lag.

Gerhard Wermink er ansatt som ny hovedtrener for G16-laget på SalMar Akademiet.

Annonse:
Nederlenderen har lang erfaring fra akademier i Nederland. I en tiårsperiode fra 1997 hadde han ulike jobber i Heracles Almelo. Deriblant assistenttrener på a-laget, men også leder for klubbens akademi. 

Fra 2008 til 2014 var han ansatt i FC Twente hvor han også jobbet med talentutvikling og akademiet. Deretter gikk han videre til PEC Zwolle hvor han blant annet trente klubbens G13-lag.

- Wermink har topp erfaring fra en nasjon som er naturlig for oss å sammenligne oss med når det gjelder spillerutvikling og spillestil. Vi har store forventninger til at han skal utvikle og forbedre våre yngste spillere i klubben, sier sportslig leder Stig Inge Bjørnebye.

Gert Heerkes ble ansatt som assistenttrener for RBK 2 før jul, og tidligere i høst ble det klart at Rini Coolen blir ny leder for SalMar Akademiet.

Annonse fra Eliteserien: